Актуелно

ДРАКУЛА ТУРА – 8-ми Декември

castelul-peles-sinaia4
ЦЕНА: 129 €
(Термин: 05-08 декември)
1 ден. Тргнување од Скопје во 17 часот пред Дрводекор со високотуристички автобус. Ноќно патување преку Бугарија.
2 ден. Во предпладневните часови пристигнување во Букурешт главен град на Романија, кој често го нарекуваат „Мал ...повеќе

HALLOWEEN – Ноќ на вештерките – Дракула Тура

halloweenpartyBuclong

Цена: 129€
HALLOWEEN – ДРАКУЛА ТУРА
1 ден.(31.10)Тргнување од Скопје во 17 часот пред Дрводекор со високотуристички автобус. Ноќно патување преку Бугарија.
2 ден.(01.11) Во предпладневните часови пристигнување во Букурешт главен град на Романија, кој често го нарекуваат „Мал ...повеќе

ДРАКУЛА ТУРА – 23-ти Октомври

BranCastel_qsrd2u34
За уплата до 18.10.2014 =  за само
99

.
23-ти Октомври

.
ДРАКУЛАТУРА
(Трансилванија – Романија).
(22.10.2014 – 26.10.2014 = 23-ти октомври)
1 ден. Тргнување од Скопје во ...повеќе

ИСТАНБУЛ – 23-ти Октомври

istanbul2222
Специјален попуст :
до 01.10.2014 =109 €
од ЦЕНА  = 129€
(09.10.2014 – 12.10.2014 = 11-ти октомври)
(23.10.2014 – 26.10.2014 = 23-ти октомври)
1 ден Скопје – Истанбул Состанок со групата на паркингот пред хотел “ВИП” и поаѓање за Истанбул во 17:00ч. Ноќно ...повеќе

Венеција – Верона – 23-ти Октомври

venecija
Цена:  129€
Во цената на аранжманот влегува:

Превозсовисокотуристичкиавтобус
Две ноќевања со појадок во Lido Di Jesolo
Razgled na Venecija i Verona so стручен водич

Придружник на патувањето
Организација на патувањето

 
05 Septemvri: Тргнувањенагрупатапопладнево 15.00 ...повеќе

ПРАГА со Карлови Вари

Halconviajes-praga-puentes
23 Октомври: Тргнување на групата попладне. Се патува преку граничен премин Табановце со попатни одмори.
24 Октомври: Пристигнување во Прага предпладне. Организирано разгледување на градот со локален водич: Националниот Музеј, Националниот Театар, Мостот на Чарлс 4, Стариот Град, Еврејскиот Град, ...повеќе

Минхен (Дворците во Баварија)

Castle_Neuschwanstein
за 23-ти октомври
Минхен – Баварска “Метропола со душа”, еден од најубавите градови во Германија, културен и боемски центар, град со бројни историски споменици кои зборуваат за вековните Баварски владетели од династијата Вителсбах, многубројни ремек дела од модерната технологија и архитектура ...повеќе

Пронајди ја твојата дестинација:

ДржаваКатегоријаПериод

Translator

Macedonian flagItalian flagPortuguese flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagRussian flagGreek flagAlbanian flagTurkish flag                                     

Хотелски Резервации во Грција

Hotelski Rezervacii vo Grcija

Ресторан ХИПОДРОМ

Restoran HIPODROM

Возен Парк

Временска прогноза

Купувачка Кошничка

Кошничката е празна