ИСТАНБУЛ – 23-ти Октомври


singleimage
Сподели со пријателите:

Специјален попуст :

до 01.10.2014 =109 €

од ЦЕНА  = 129€

(09.10.2015 – 12.10.2015 = 11-ти октомври)

(22.10.2015 – 25.10.2015 = 23-ти октомври)

1 ден Скопје – Истанбул Состанок со групата на паркингот пред хотел “ВИП” и поаѓање за Истанбул во 17:00ч. Ноќно патување преку  граничниот премин Богородица. Попатни паузи за одмор и царински формалности.  

2 ден  Истанбул Пристигнување во Истанбул во предпладневните часови. Сместување во хотел. Во пладневните часови следи: Посета на Вселенската Патријаршија и панорански разглед на Римскиот аквадуктот и Азискиот дел на Истанбул – Можност за факултативна посета на највисоката зграда во Европа SappireSeyirTerasi (236м.) која на последниот кат нуди неверојатна панорамска глетка на Истанбул под агол од 360* како и можност преку четири-димензионалните симулации да се надлета небото на градот. Враќање во хотел. Во вечерните часови факултативно посета на национален ресторан со богата шоу програма и вечера .Ноќевање.  

3 ден Истанбул Појадок. После појадокот разглед на стариот дел од градот со локален водич: Хиподромот, Сината џамија, Аја Софија и Токапи Палатата, Слободно време за одмор и индивидуални активности. Враќање во хотел. Ноќевање.  

4 ден. Истанбул Појадок. Напуштање на хотелот . Факултативна посета на Долма Бахче Сарај – последната резиденција на Отоманскиот Султан која содржи музејска збирка со непроценливо богатство и  Крстарење со брод по Босфор со панорамски разглед на мостовите кои ги поврзуваат – Европскиот и Азискиот дел на Истанбул.Во попладневните часови посета на новиот шопинг центар Хистори во Истанбул. Заминување за Скопје во попладневни часови. Ноќно возење преку Грција. Наредниот ден пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 109€(6.758денари) за уплата до 01.10.2015

Редовна цена:

129€(7.380 денари)

Во цената на арнжманот е вклучено: Превоз со високотуристички автобус Сместување во хотел 3* во Истанбул на база на 2 НП (ноќевање со појадок) Панорамски разглед на Истанбул со локален водич Професионален туристички придружник Организација и реализација на програмата   Во цената на аранжманот не е вклучено:         Посета на Национален ресторан на (факултативно) – 35€ Факултативна средба со некој од глумците од турските серии – 20 Посета на Saphire Seyir Terasi – 15€ Посета  Долма Бахче Сарај (факултативно) – превоз+ влезница+водич – 25€ Крстарење по Босфор  15€ Панорамски разглед на Азискиот дел на Истанбул-Бејлербеј каде е снимена познатата хит серија “Кога лисјата паѓаат” – 10€ Влезници за Аја Софија и Топ Капи Палатата Патничко осигурување – 5€  

Find Your Destination

ДржаваКатегоријаПериод

Хотелски Резервации во Грција

Hotelski Rezervacii vo Grcija

Ресторан ХИПОДРОМ

Restoran HIPODROM

Возен Парк

Временска прогноза

ШОПИНГ СОЛУН