Златибор Нова Година 2013


singleimage
Сподели со пријателите:

ДОЧЕК НА НОВА 2013 ГОДИНА

 (29.12.2012 – 01.01.2013)

Прв ден: 28.12.2012 (петок)

21:30 часот заминување на групата од Кавадарци и во 23:00 часот од Скопје (паркинг спроти хотел „Холидеј Ин“) за Србија со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори.

Втор ден: 29.12.2012 (сабота)

Пристигнување во Златибор во утринските часови. Сместување во хотел „Чигота“ 3*** (www.cigota.rs) во двокреветни соби. Краток одмор од патувањето. Потоа заминување кон етно селото Сирогојно. Разгледување на единствениот Музеј под отворено небо каде има педесетина оригинални златиборски  куќи-брвнари во кои се изложени околу 2000 експонати, како и Музејот на плетачките и продавниците за џемпери, по кои селото Сирогојно е познато во светот. Пауза за кафе и закуска во еден од рестораните во Сирогојно, а потоа заминување кон Стопиќ пештерата. Враќање во хотел. Слободно време за користење на базенот и релакс центарот во хотелот ( две фински сауни, парно купатило со арома терапија, две хидро-кади, солариум, фитнес сала и теретана). Ноќевање.

Трет ден: 30.12.2012 (недела)

Појадок. Заминување кон  Мокра Гора и возење со Шарганската осмица (популарниот воз Ќира). Двочасовното уживање низ импресивните предели на границата меѓу двете планини Тара и Златибор. Потоа  заминување кон  Дрвенград -етно селото на Меќавник  изградено од познатиот филмски режисер Емир Кустурица за потребите на снимањето на филмот „Животот е чудо“.Селото има галерија на слики, библиотека,кино,слаткарница со домашни колачи и природни сокови кои  носат имиња на познати личности…Враќање во Златибор во попладневните часови. Слободно време за користење на базенот и релакс центарот во хотелот. Ноќевање.

Четврти ден: 31.12.2012 (понеделник)

Појадок. Слободно време за индивидуално разгледување на убавините на Златибор и подготовка за Дочекот на Новата година. Вечерта,организиран дочек на Новата 2013 година на плоштадот во Златибор со богата музичка програма и забава со познати естрадни уметници од Србија.

Петти ден: 01.01.2013 (вторник)

Појадок.Заминување на групата од Златибор кон Македонија со попатна посета на Врњачка Бања. Слободно време за индивидуални прошетки. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ………159 евра

(плаќање во денарска противвредност)

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • Три ноќевања со појадок  во хотел „Чигота“ 3*** во Златибор
  • Сите излети вклучени во програмата со локален туристички водич

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Влезница во музејот во Сирогојно…..150 динари
  • Влезница во пештерата „Стопиќ“…..200 динари
  • Двочасовно возење со популарниот воз „Ќира“ …….600 динари

(деца до 6 години бесплатно, од 6-14 години 300 динари)

  • Влезница во Дрвенград….250 динари
  • Доплата за вечера …..20 евра

Напомена: Деца до 7 години бесплатно (користат заеднички лежај со возрасно лице)

 

Find Your Destination

ДржаваКатегоријаПериод

Хотелски Резервации во Грција

Hotelski Rezervacii vo Grcija

Ресторан ХИПОДРОМ

Restoran HIPODROM

Возен Парк

Временска прогноза

ШОПИНГ СОЛУН